+420 774 888 588

img_1948.jpg
ÚVOD / CNC OBRÁBĚNÍ

Dělení na NC pilách

Službu dělení na NC pilách poskytujeme pouze v rámci zakázem na CNC soustružení a CNC frézování. Samostatně tuto službu neposkytujeme.

NC pásová pila BOMAR SA 280

Jedná se o plně automatizovanou pásovou pilu s NC řízením, která disponuje automatickým podáváním a umožňuje velmi produktivní způsob řezání většího množství polotovarů.

Posuv materiálu do řezu, upínání materiálu a posuv ramene pilového pásu do řezu a zpět jsou ovládány hydraulicky.

Zadání počtu řezaných kusů a spouštění se provádí na displeji řídící jednotky, kde se také zobrazují chybová hlášení. Maximální délka jednorázového podání 500 mm.

Řídící jednotka umožňuje několikanásobné posunutí materiálu. Základem přesnosti a kvality řezu a dlouhé životnosti stroje je robustní provedení ramene pily a jednotlivých dílů, včetně obzvláště masivní konstrukce podávacího systému a podstavce stroje.

Dvousloupové uložení ramene pilového pásu na lineárních vedeních zaručuje maximální tuhost celého systému a tím i přesnosti řezu.

Dle průměru polotovaru dosahujeme přesnosti do cca 0,5 mm. Systém posuvu materiálu pomocí hydraulického pohonu vychází z mimořádně úspěšných předchozích modelů. Tento vysoce produktivní stroj je z důvodu dosažení maximální přesnosti podání materiálu a přesnosti řezu určen jen pro kolmé řezy.

Zcela nová, převratná koncepce odlitku ramene pily a unikátní design. Odlitek ramene pily je po celé délce ve svých nosných částech dutý, tvoří uzavřený profil. Mohutné litinové rameno je v kategorii průmyslových dvousloupových pil zcela výjimečné. To v kombinaci s masivním dvousloupcovým uložením ramene, pohybujícím se na lineárních vedeních, zaručuje vynikající tuhost celého systému a přesný řez při průmyslovém dělení plných materiálu. K tomu je určen i pilový pás velikosti 34 x 1,1mm. K přesnosti podání přispívá i podávací svěrák se svojí „plovoucí“ konstrukcí, která zajišťuje přesné podávání i nerovných a hrubých materiálu. Tento vysoce produktivní stroj je z důvodu dosažení maximální přesnosti podání materiálu a přesnosti řezu určen jen pro kolmé řezy.

Stroj je vybavený frekvenčním měničem, umožňujícím nastavení optimální rychlosti pilového pásu v rozsahu 15 - 90m/min. Optimální nastavení rychlosti pilového pásu vůči řezanému materiálu zvyšuje produktivitu stroje a životnost pásů.

Pila má integrovaný vynašeč třísek.

Při nastavení stroje do ručního režimu je možné ovládat všechny funkce stroje odděleně.